Sel nädalal on Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) silmapolikliinikut külastanud lastel olnud palju avastamisrõõmu – vastuvõttu ootavatele lastele paigaldati osakonda interaktiivne 12 erineva mänguga nutilaud, teatas ITK.

Mängulaua rahastamisel tuli appi AS Ühisteenused, kes ITK territooriumil parkimiskorralduse eest vastutab. «Tänu neile parkijatele, kes ühel või teisel põhjusel meie territooriumil parkimiskorda on eiranud ja leppetrahve pidanud tasuma, saimegi laste heaks midagi ära teha,» kirjeldas Signe Roos. Säärane koostöö Ühisteenustega ei ole esmakordne, sest ka paar aastat tagasi soetati keskhaigla sünnitusmaja perepalatitesse just parkimistrahvidest kogunenud raha abil uued vastsündinute voodid.

AS Ühisteenused juhatuse liige Hendo Priimägi sõnul läheb ITK parkimisalalt kogutud trahviraha sada protsenti heategevuseks. «Oleme Ida-Tallinna keskhaiglaga koostööd teinud viimased kuus aastat parkimiskorraldajana ning seega ka haigla igapäevaste tegemistega kursis. Peame loomulikuks anda omapoolne panus haiglat külastavate patsientide, eriti laste veelgi paremaks, hoolivamaks ja sõbralikumaks teenindamiseks,» rääkis Priimägi.

Tegemist on USA ettevõtte After Mouse innovaatilise puutetundliku mängulauaga, millel tosin huvitavat ja mõtlemist arendavat mängu. Lisaks traditsioonilistele trips-traps-trullile, sudokule ja puslele on nutilauale sisse programmeeritud näiteks prügikoristamise ja kujundite sobitamise mängud ning spordimaailmast tuntud curling ehk jääkeegel. Mängulaud võimaldab korraga mängida kuni neljal lapsel.

«Soovime kindlasti omaltpoolt tänada Ühisteenused ASi meeldiva koostöö eest ning loodame, et silmaarsti külastavatel lastel on nüüd haiglas ootamine tunduvalt lõbusam,» lisas Roos.