AS Ühisteenused: Laulu- ja tantsupidu muudab pealinna liikluskorralduse

Laulu- ja tantsupeo liikluskorralduspartner AS Ühisteenused soovitab pealinlastel ja Tallinna külalistel aegsasti tutvuda peoga kaasnevate muudatustega liikluskorralduses. Laulu- ja tantsupeo tõttu on reedest pühapäevani Tallinna kesklinnas ja lauluväljaku ümbruses mitmed tänavad liikluseks suletud.

„Laulu- ja tantsupidu toob Tallinna tänavatele tuhandeid uusi liiklejaid – nii jalakäijaid kui autojuhte, kes pole harjunud pealinna liiklusega. Kahtlemata nõuab juuli esimene nädal liiklejatelt veelgi rohkem tähelepanu, sest kesklinna tavapärases liikluskorralduses on palju olulisi muutusi,“ ütles AS-i Ühisteenused parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain.

Liikluskorraldus Kalevi staadioni lähistel

  • Kalevi staadioni lähistel on parkimine keelatud 29.juuni kella 12st kuni 6.juuli kella 15ni Võistluse tänaval staadioni sissepääsu ümbruses. Liiklus on suletud ning sõidukite parkimine keelatud (v.a korraldajate erilubadega sõidukid) Staadioni, Võistluse ja Püssirohu tänaval alates 2. juulist 7.00 kuni 6. juulini kella 14ni. Kalevi staadioni ümbruses saab parkida Võistluse tänava parklas, kuhu saab Filtri teelt ja läbi Toonela tänava. Samuti saab parkida ümberkaudsetel tänavatel, mis ei ole suletud.
  • Võistluse tänav suunaga Filtri teelt Püssirohu tänavale muutub ühesuunaliseks, sissesõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele. Võistluse tänava viimasel lõigul on parkimine keelatud juba alates 29. juuni kell 12:00 kuni 7. juuli kell 15:00.
  • Püssirohu tänav suunaga Võistluse tänavalt Juhkentali tänavale muutub samuti ühesuunaliseks ning sõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele.
  • 4.juulil ajavahemikul 13 – 22 on Juhkentali tänav liikluseks suletud. 5.- ja 6.juulil on Juhkentali tänav suletud 10-14. Läbi Juhkentali tänava Liivalaia poole suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Tartu maanteed või Gonsiori tänavat.
  • Rongkäiguks ettevalmistustega seoses on keelatud sõidukite parkimine alates 4. juuli kella 21st kuni 5. juuli kella 18.30 Tõnismäe tänaval, Hariduse tänaval, Wismari tänava Toompuiestee ja Toompea tänavate vahelisel lõigul ning Roosikrantsi tänaval (Kaarli puiestee ja Roosikrantsi 15 vahelisel lõigul).

Liikluskorraldus Lauluväljaku lähistel

  • 29.juuni kella 21.00 kuni 6.juuli kella 00.00 on parkimine keelatud Kuristiku, Joa ja Oru tänavatel, parkida ei saa ka Oru hotelli ees olevas parklas.
  • 3. juulil kella 7.00 kuni 6.juuli kella 20.00ni kehtib parkimiskeeld Pirita teel Russalka parklas ning Pirita tee kesklinnast väljuval suunal Vana-Pirita tee ja Pirita tee 20 vahelisel lõigul. Kõik Lauluväljaku vahetus läheduses olevad parklad on vaid laulupeoliste transpordi päralt.

Laulupeo ajal saab sõidukeid parkida Pirita teel, paralleelselt teele. Praktika näitab, et piki Pirita teed saab parkida 200–250 sõidukit. Samuti saab sõiduki jätta Valgele tänavale ja Smuuli tee ääres asuvasse parklasse.

  • 4. juulil ajavahemikul 20.00–22.00 on Laulupeo kontsertidega seoses avalikuks liikluseks suletud Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik (v.a ühissõidukid ja korraldajate erilubadega sõidukid). 5.ja 6.juunil on see lõik suletud 14.00–24.00ni ja

12.00–21.00ni. Narva maantee liiklussulgude ajal saab sõita Piritale Lasnamäe kaudu ringiga. Lasnamäele suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Laagna teed või sõitma läbi Pirita tee Kose teele ning sealt edasi Narva maanteele.

Tasuta valvatavad jalgrattaparklad on avatud nii lauluväljaku kui Kalevi staadioni juures. Rattaparklad alustavad tööd tund enne proovi või etenduse algust, valve lõpeb tund pärast proovi või etenduse lõppu.

Kõigil tänavatel ja teelõikudel, kus seoses laulu- ja tantsupeoga liikluskorraldus muutub, on üleval ajutised märgid. Peo tipphetkedel on korraga väljas kuni 100 neoonrohelistes vestides AS Ühisteenused liiklusreguleerijat, kelle juhiste järgimine aitab liiklust sujuvana hoida.

Laulu- ja tantsupeo liikluskorraldust puudutav info on leitav: www.parkimine.ee

Lugupidamisega
Martin Tubalkain
Parklate müügi- ja linnaparkimise juht
AS Ühisteenused
5332 1667