AS Ühisteenused paigaldas juulis Tondi K-Rauta kauplusesse parkimiskioski. Parkimiskiosk on elektrooniliste parkimislubade süsteemi www.parkimine.ee kasutajaliides, kuhu auto registreerimisnumbri sisestamisel omistatakse konkreetsele sõidukile elektrooniline parkimisluba kindlaksmääratud ajaks.

K-Rauta puhul on selleks ajaks määratud 2 tundi, mille jooksul jõuab oma ostud ära teha ka kõige nõudlikum kunde. Parkimiskioski kasutamine aitab lahendada üldlevinud probleemi seoses parkimiskella unustamisega. Kiosk jääb kliendile kauplusesse sisenedes otse teele ning tänu oma erksale värvile ja moodsale disainile märkavad inimesed seda koheselt. Samuti aitab parkimiskiosk lahendada parklaomanike muret parkimiskellade edasikeerajatega: nutikat masinat saab seadistada nii, et üks sõiduk saab elektroonilise loa 24h jooksul ühe korra.

Elektroonilise parkimisloa sisestamine kioskisse toimub lihtsalt. Parkimiskioski puutetundlikul ekraanil kuvataval klaviatuuril valib asutust külastav klient pargitava sõiduvahendi registreerimisnumbri, mille sisestamise järel näidatakse kioski ekraanil sõiduki parkimisloa lõppaeg. Parkimisload on koheselt nähtavad ka meie töötajatele, kes saavad parkimisluba kontrollida spetsiaalse terminali ja mobiilse päringu abil.

Lühikese kasutusaja jooksul on kiosk leidnud Tondi K-Rauta parklas suurt rakendust – hetke seisuga on läbi parkimiskioski vormistatud parkimislubasid ca 5700-le sõidukile. Tondi K-Rauta parkimiskioski menukus lubab eeldada, et tulevikus võib kohata selliseid ASile Ühisteenused kuuluvaid kioskeid ka mujal.