Alates 1. veebruarist pakub parkimiskorraldaja AS Ühisteenused nutitelefoni põhist tasuta parkimisrakendust, mis muudab sõiduki parkimise kordades mugavamaks ning selgemaks. Nüüdsest on parkimisrakendus avatud lisaks iPhone tüüpi telefonidele ka Android mobiilidele.

AS Ühisteenused juhatuse liige Alar Vasemäe sõnul mobiiltelefonid on kujunenud asendamatuks abivahendiks meie igapäevaelus ning juba aastaid on parkimiseteenuse kasutamine toimunud mobiiltelefoni ja sms-i teenust kasutades. „Täna võime öelda, et nüüd on parkimise eest mobiiliga tasumine lihtsamast lihtsamaks tehtud. Julgen arvata, et meie uus rakendus on kõige kasutajasõbralikum kõikidest Eesti  turul olevatest. Oleme suutnud lahendada parkija peamise mure – inimestel on võimalik mobiiltelefoniga parkides automaatselt tuvastada enda asukoht ning vaadata koheselt, millises linna parkimistsoonis ta asub või millised parklad on kõige lähemal tema asukohale,“ ütles Ühisteenused AS juhatuse liige Alar Vasemägi. „Parkimisrakendus on nii abivalmis, et jätab ka meelde, kus on autot viimati pargitud ning kliendil on võimalik kiire nupuvajutusega leida hiljuti kasutatud parkimiskohad,“ lisas Vasemägi.
Lisaks lahendab uus parkimisrakendus veel kaks olulist probleemi – parkimine ei unune aktiivsesse olekusse, nüüd on olemas parkimise äratus ning teine oluline uudis – nutiparkimise eest saab tasuda krediitkaardiga. Seega saavad nutiparkimist kasutada ka Eestit külastavad turistid.

Rakenduse allalaadimine on kõigile tasuta. Klient sõlmib Ühisteenused ASga kliendilepingu, mille alusel toimub parkimise eest tasumine arve alusel järgneva kuu alguses. Arvega kaasneb põhjalik ülevaade parkimise ajaloost autonumbri põhiselt. „Pakume väga selget ülevaadet nii eraisikutele, aga eelkõige ettevõtetele tema töötajate parkimisharjumuste kohta. Kui täna toimub parkimise eest tasumine mobiilsideoperaatori arve alusel, siis Ühisteenuse nutiparkimise arve väljavõte on sama lihtsalt loetav kui kauplusest saadav ostutšekk. Enam ei ole segadust ja arusaamatust parkimiskulutustega, mis on mobiilsideoperaatori arvel esitatud koos sidekuludega,“ lisab Vasemägi.

Parkimiskorraldaja AS Ühisteenused alustas tegevust 2007. aastal, tänaseks korraldab ettevõte parkimist 5 Eesti omavalitsuses, hallatavate parkimiskohtade arv ületab 15,000.