Tallinna linnas liiguvad ringi kaks sõiduautot nimega Parkats, mille ülesanne on kontrollida reaalajas sõidukite mobiilset parkimist ning elektroonilisi parkimislube ilma inimkäe abi kasutamata.

Pikk autode testimisperiood on läbi ning alates 22.11.2016 kontrollivad esimesed Parkatsid parkimisalasid – üks on AS Ühisteenused eraparklate jaoks, teine kontrollib Tallinna linna tasulisi parkimisalasid.

Sõiduk on varustatud nelja numbrituvastuskaameraga ja kahe parkimiskorraldajaga. Numbrituvastuskaamerad loevad sõiduki registreerimismärke ja tuvastavad kas sõidukil on mobiilne parkimine, mõni elektrooniline luba või mõni muu elektrooniliselt loetav dokument. Kui sõiduk elektroonilist parkimisluba ei tuvasta, teeb täiendava visuaalse kontrolli parkimiskorraldaja, kuna sõidukil võib olla puudega isikukaart, parkimispilet või armatuurile paigaldatud parkimiskell. Kui ühtegi füüsilist luba armatuuril ei tuvastata, teeb parkimiskorraldaja täiendava kontrolli oma kontrollseadmega tuvastamaks veelkord sõiduki parkimisõigust.

Parkats töötab linnatänavatel igapäevaselt ja see tõhustab oluliselt parkimiskontrolli kiirust. Üks kontrollsõiduk kontrollib lühikesel aja hetkel kordades rohkem autosid, kui parkimiskorraldaja teeb seda oma käsiseadmega.

Autosid pani tähele ka ETV saate „Ringvaate“ toimetus, kelle poolt tehtud videolõiku saab näha siit.

AS Ühisteenused