Maksusoodustust saab taotleda isik, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on olnud vähemalt kaks kuud taotluse esitamisele vahetult eelnenud perioodil avaliku tasulise parkimisala piires ning kelle andmed on kantud sõiduki registreerimistunnistusele omaniku, vastutava kasutaja või kasutajana.

Elaniku maksusoodustust saab taotleda:

  • parkimine.ee kodulehel iseteeninduses
  • Aadressil Vabaduse väljak 7, laud nr.4

Elaniku maksusoodustust on Teil võimalik taotleda www.parkimine.ee iseteenindus keskkonnas. Sisselogimisel on Teil vaja rohelisel joonel valida “Parkimisload”, seejärel uuel lehel valida “Osta parkimisluba”. Lahtris “Vali parkimisluba” tuleb valida elaniku maksusoodustus ning allolevad lahtrid ära täita.

Teie elukoht  on rahvastikuregistri andmete põhjal juba automaatselt täidetud ning elukohta ega parkimistsooni erladi märkida ei ole tarvis. Lahtrisse “Soovitav kehtivuse algus” tuleb märkida kuupäev, millal soovite maksusoodustuse kehtivuse algust. Juhul, kui Teil on varasem maksusoodustus olnud, palume märkida kehtiva maksusoodustuse lõpp kuupäevast järgmise päeva (ehk kui eelnev maksusoodustus lõppeb 06.01.22021, tuleb uue maksusoodustuse alguseks märkida 07.01.2021). Viimasena tuleb Teil ära märkida kaks linnukest ning esitada taotlus.

Kõigepealt Teie taotlus edastatakse Tallinna Transpordiametile kinnitamiseks (taotluse läbivaatamine võtab aega kuni 7 päeva). Positiivse vastuse saamisel on Teil võimalik maksusoodustuse eest tasuda www.parkimine.ee iseteenindus keskkonnas (sisse logimisel tuleb rohelisel joonel valida “Parkimisload” ning avada tasumist ootev maksusoodustus), enne kinnitust ei ole Teil võimalik maksusoodustuse eest tasuda.

 

Elaniku maksusoodustuse ümber vormistamiseks teisele sõidukile tuleb esitada kirjalik avaldus Tallinna Transpordiameti töötajale Silvi Kivisik, E-post: silvi.kivisik@tallinnlv.ee, tel. 6404456.

NB! Taotleja nimi peab olema kantud sõiduki registreerimistunnistusele (tehnilisse passi).