Ühisteenused ASi, Europarki ja Barkingu korraldatava tasuta parkimise päeva eesmärk on juhtida tähelepanu uuele tehnoloogiale, mis pakub inimestele kõige mugavamat viisi parkimiseks. Nüüd saab kõikidel pealinna parkimisaladel kasutada parkimisäppi Barking.

 

Tasuta parkimine kehtib 16. septembril kõikides Tallinna linna avalikes parkimistsoonides, Ühisteenused AS, Europark ja Barking parklates. Tasuta parkimiseks tuleb omada Barking äppi või laadida see alla, registreeruda kasutajaks ja sisestada makseviis. Parkimisel võetakse kliendi kontolt parkimistasu, mis tagastatakse kahe päeva jooksul. Barking äpiga piisab parkimiseks kolmest klikist. Esimese puutega kinnitab klient parkimistsooni, mille äpp ette annab. Järgmise klikiga kinnitab klient parkimise. Kolmanda puute teeb klient parkimise lõpetamise kinnitamiseks.

AS Ühisteenused juhatuse esimehe Hendo Priimägi sõnul on uudsed makselahendused parkimise eest tasumiseks igati tervitatud. “Barkingu rakendus annab sõidukijuhile laiema maksemeetodite valiku, muutes sellega parkimisteenuse veelgi kättesaadavamaks, sealhulgas ka välismaalaste jaoks,” rääkis ta.

Barkingu tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul on ettevõtte eesmärk laieneda jõudsalt nii Eestis, Leedus, Poolas, Saksamaal kui Soomes. Kasvupidurina näeb ta inimharjumuste aeglast muutust. “Eesti esimene iseteeninduskassa avati 2009. aastal. Kümnend on möödunud, aga pooled kliendid ostlevad endiselt tavakassas, kus läheb kauem. Nii lihtsalt ollakse harjunud. Samamoodi on parkimisäris. 40 protsenti klientidest pargivad SMSi abil. See on tüütu – esmalt tuleb otsida tsooni märki, vahel sisestatakse vale tsoon, vahel unustatakse sõiduk parkima ja makstakse rohkem, aga nii ollakse harjunud. Töötame muutuse nimel, aga see võtab aega,” ütles ta. Kõiv lisas, et klientidena nähakse ka ettevõtteid, kuna ettevõttest klient saab Barkinguga tasutud parkimistelt käibemaksu tagasi.

 

2015. aastal tegevust alustanud autopesu- ja parkimisäpp Barking on kaasanud üle 800 000 euro riskikapitali investeeringuid. Ettevõtte esimesteks investoriteks olid Marek Kiisa ja Rain Lõhmus. Tänavu aprillis kaasas Barking kapitali investeerimis- ja kauplemisplatvormi Funderbeam kaudu, nii lisandus osanike hulka pea nelisada jaeinvestorit. Barkingu platvormil on kokku üle 90 000 kasutaja.

 

“Tallinna tasuta parkimise päev” kampaania tingimused

Kuidas kasutada tasuta parkimist?

 1. Lae telefoni Barking äpp:
  1. https://app.barking.city/B6sTBQyGo9
 2. Vali makseviis: Krediitkaart, Ettemaks, M-Makse.
 3. Vali parkla ja alusta parkimist.

Kampaania reeglid

 1. Kampaania kestab ainult 16.09.2020 ning selle korraldajaks on Barking OÜ (registrikood 12801774, edaspidi Barking).
 2. Tasuta parkimine kehtib kõikides Tallinna linna avalikes parkimistsoonides, Ühisteenused AS, Europark ja Barking parklates.
 3. Parkimisel võetakse Kliendi kontolt parkimistasu.
 4. Parkimistasu tagastatakse 10€ ulatuses.
 5. Tasuta parkimine kehtib kogu 16.09 päeva jooksul ühele Kliendile 1 kord.
 6. Parkimistasu tagastatakse Kliendi kontole kahe päeva jooksul pärast tasuta parkimis päeva, s.o hiljemalt 18.09.2020.