Suvekuudel alustas parkimiskorraldaja AS Ühisteenused oma parklate varustamist videovalvega – esimestena said videovalve Tallinna Vanalinnas asuvad Väike Rannavärav 6 ja Balti jaama juures Rannamäe tee 5 parklad. Tänaseks on videoseadmed saanud ka Pärnu maantee 24 aadressil asuv parkla.

Videovalve-projekti raames varuti 12 kaamerat – neli iga parkla kohta ning see on vaid algus. Põhjus, miks parkimisoperaator on otsustanud hakata jälgima parklates toimuvat videokaamerate abil, on selgemast selgem: „Meie sooviks on pakkuda kliendile mitte ainult mugavat, vaid ka turvalist parkimist – kui videovalvega parkimisaladel peaks toimuma mõni rüüstamine, on meil kordades rohkem võimalusi leida süüdlane ning ta politsei abil vastutusele võtta.“

Kaamerate pilt jookseb parklate juhtimiskeskusesse, kus see salvestatakse ning võimalikest korrarikkumistest teavitatakse Ühisteenuste kontrolltöötajaid, politseid ja G4Si juhtimiskeskust.

Tänaseks on videoseadmete abil juba fikseeritud mõned sissemurdmisjuhtumid ning kogu videomaterjal on edastatud politseile.

AS Ühisteenused